Dnes sme pre vás našla rýchly, jednoduchý a hlavne chutný recept na špenátovú polievku od šikovnej blogerky Eli Krídlovej na jej blogu Zo srdca do hrnca.  Špenátová polievka vynikajúco chutí, má krásne zelenú farbu,  ale čo je najdôležitejšie je aj veľmi výživná.  Dokonalá kombinácia rýchleho, chutného a výživného receptu. Dobrú chuť :).

Ingrediencie:
1 balenie mrazeného špenátového pretlaku
4-5 zemiakov
cibuľa
bobkový list
čierne korenie
soľ
1 strúčik cesnaku
1 l zeleninového vývaru
100 ml smotany (voliteľné)

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Vyhľadávame a kombinujeme pre vás oblečenie z prírodných, recyklovaných alebo ekologicky a eticky výhodnejšie spracovaných materiálov, ktoré najmenej zaťažujú prírodu. Prečo? Aby príroda mohla zostať prírodou…

Postup:
Do hrnca dáme variť zemiaky s bobkovým listom, korením a cesnakom. Keď sú zemiaky mäkké, pridáme zeleninový vývar a špenátový pretlak. Privedieme do varu a povaríme 10 minút. Dochutíme soľou. Mixérom rozmixujeme na hladký krém. Podľa chuti môžeme zjemniť smotanou. Podávame s krutónmi.

V prípade, že vás tento recept zaujal u Eli na blogu, nájdete plno podobných chutných receptov, sledovať ju môžete tu:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zo srdca do hrnca (@ela_kridlova)

Zvykli sme si, že jedlo je úplnou samozrejmosťou a konzumujeme ho bez vďačnosti . Práve pre to vám vždy pod recept napíšeme účinky niektorých  použitých ingrediencií. 

ŠPENÁT- obsahuje sacharidy, vlákninu, bielkoviny, vitamín A, B, minerálne látky ako sú draslík, vápnik, horčík, sodík, fosfor, omega3. Špenát chráni oči, zmierňuje príznaky hemofílie, upokojuje nervy a posilňuje mozog, udržiava zdravý krvný tlak, posilňuje srdce, aktivizuje tvorbu kostí a spevňuje zuby, znižuje zápal, bojuje proti rakovine, podporuje rast detí.

Tento článok zaujal veľa ľudí

Chcete začať s cvičením? Poradíme vám, ako si z neho spraviť každodennú súčasť života.
6 min