„Ahojte baby, dnes nám Monika v našej osobnej časti work-life balance krásne rozpísala 5 zlozvykov, ktoré častokrát robíme podvedome, automicky  aj keď možno na vedomej úrovni, z pohľadu našich hodnôt by sme s nimi nesúhlasili. Tak sa na ne skúsme pozrieť a uvedomiť si ich, už aj to veľmi pomôže. Ja som sa tam tiež našla:). Už pracujem na nich…“ Agáta

Máme ich takmer všetci. A neustále s nimi bojujeme. Hoci nie je ľahké zachovať si emočné vákuum a nevnímať svet okolo nás, predsa sa len oplatí zainvestovať energiu a pozrieť sa na brzdy v nás. Budovanie návyku podľa odborníkov trvá 21 dní. Nad zlozvykom sa však stačí poriadne zamyslieť a zbaviť sa ho môžete postupnými krokmi hneď.

 

Porovnávate sa a myslíte si, že sa ostatným darí lepšie než vám

Je ťažké zbaviť sa pocitu, že všetci okolo vás sú úspešnejší a spokojnejší než vy. Stačí si otvoriť nablýskané príspevky sociálnych sietí a pocit menejcennosti vo vás veľmi rád zotrvá. Realita je však často iná, než ako sa prezentuje. Možno by ste si hlbšou analýzou „závideniahodných“ životov uvedomili, že vám nič nechýba a že by ste s dotyčnými v skutočnosti ani nemenili. Každý z nás má svoje trápenia a starosti, o ktorých nerád rozpráva. Zlý sused, neprajná rodina či nelichotivá finančná situácia a z nej prameniace partnerské nezhody. Koľko ľudí, toľko osudov a ešte viac neduhov. Je namieste prestať sa porovnávať a žiť podľa vlastných hodnôt. Bez pocitu súperenia s veternými mlynmi, ktoré ani neexistujú.

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Vyhľadávame a kombinujeme pre vás oblečenie z prírodných, recyklovaných alebo ekologicky a eticky výhodnejšie spracovaných materiálov, ktoré najmenej zaťažujú prírodu. Prečo? Aby príroda mohla zostať prírodou…

 Zotrvávate v minulosti – 2 čakra

„Čo bolo, to bolo. Nevracajte sa k starým krivdám a hriechom a doprajte si pohľad v novom svetle. Zbaviť sa neproduktívnych vecí z minulosti vám ponúkne možnosť zhlboka sa nadýchnuť a začať odznova. Od nuly. Staré nápady či presvedčenia, ktoré už neprinesú úžitok, zatvorte do truhlice minulosti a naštartujte sa k novým aktivitám. Pocit nádeje v nový začiatok vás posunie vpred a nabudí motiváciu k rastu. Súčasťou tohto procesu je aj ochota odpustiť a dať sebe i ostatným novú šancu.

 

„Odpustenie a zotrvávanie v minulosti, nádej v nový život súvisí s 2 čakrou a ružovou farbou. Áno viem, že druhá čakra je naznačovaná oranžovou farbou, ale tej patrí iná povahová črta a základná hodnota. O nej viac nabudúce.:)

Podpora: Viacej nosiť ružovú, v prípade ak vám nie je príjemná, môžete tento stav podporiť: ružovým achátom. Bylinka: materina dúška“

 

Príliš veľa od seba očakávate

Žijeme v časoch nadľudských výkonov. A kladieme na seba až príliš veľké nároky. Dokedy sme však schopní vydržať toto neúnosné tempo bez fyzických, psychických či medziľudských dôsledkov? Bežnou praxou, najmä v živote žien, je fakt, že rodina a domácnosť sa stávajú akoby druhým zamestnaním. Zamestnanie, domáce práce, rozvoz detí na krúžky či ekonomický manažment rodiny sú nielen vyčerpávajúce, ale ženú nás do stavu permanentného stresu. Tlak spoločnosti a okolia by však nemal byť dôvodom, prečo by sme od zdanlivo potrebných maličkostí nemohli upustiť. Sústreďte sa preto na najpodstatnejšie úlohy a  o zvyšok sa nebojte v rodine podeliť. Aj rodič je človek, ktorý si môže vziať občas dovolenku. A ani v práci by nemal trpieť pocitom nenahraditeľnosti a svojim kolegom by mal občas dovoliť, aby sa k zadaniam dostali aj oni.

Bojíte sa ráznych rozhodnutí a veci odkladáte

Život je o rozhodovaní. Svoje o tom vedel i Tomáš Baťa, ktorý radil nebáť sa zodpovednosti: „Keď ste sa už pre niečo rozhodli – spravte to.“ Problémom dneška je, že väčšina z nás venuje rozhodovaniu priveľa pozornosti, čím však nebrzdíte len seba, ale aj ľudí okolo vás. Je to práve strach zo zodpovednosti, ktorý so sebou rozhodovanie prináša. Prestaňte preto vynakladať energiu na prekonanie obáv z následkov a zamerajte sa na racionálne zhodnotenie dôsledkov vašich úsudkov. Ak dnes nenájdete odvahu spraviť niečo, čo vás láka, alebo je pre vás dôležité, je celkom možné, že už zajtra to budete ľutovať. A keď už sa pre niečo rozhodnete, stojte si za svojím a nepýtajte sa, či ste sa rozhodli správne.

 

Šťastie hľadáte v materiálnom svete

V skutočnosti práve samotné šťastie je dôvod, pre ktorý si nemusíte nič kupovať. Prvým krokom je sebapoznanie, ktoré odhalí, prečo máte tendenciu v istých obdobiach viac vymetať obchody. Okrem toho, že bezcieľnym nakupovaním prispievame k rastúcej uhlíkovej stope, nákupom zbytočností prichádzame aj o financie. A v konečnom dôsledku sa ani tak necítime šťastnejší. Posledné mesiace odhalili, čo potrebujeme reálne pre život. Tešte sa preto z každodenných maličkostí, z ktorých sa skladá mozaika šťastnejšieho sveta. V momente, kedy vás prepadne potreba neplánovaného nakupovania, si radšej nastavte zrkadlo úprimnosti a spýtajte sa seba samej, čo vás trápi, alebo vám naozaj chýba. Ak si úprimne odpoviete, vtedy zistíte či danú vec naozaj potrebujete. Ak áno, potom sa poobzerajte po obchodoch, kde nájdete veci vyrábané so srdcom a ohľadom k životnému prostredie. Aj na našom webe www.theladiescoffee.com nájdete presne takéto vecičky.

Práve sledujete theladiescoffee.com, blog kde sa stretáva udržateľná móda, láska, bežný život a osobný rozvoj ženy.

S láskou, váš tím

The Ladies Coffee