„S Monikou sme sa zamýšľali, čo by nám ženám mohlo uľahčiť bežný letný deň a potešiť nás, možno malou zmenou. Tak nám preletelo hlavou: ľahký účes, ktorý zvládnem aj doma a budem sa v ňom  cítiť výnimočne:) Napadli  nás hneď dve ženy Olívia Palermo a Ivanka Gáborík. Ak ste zvedavé scrollujte nižšie, Monika vám našla aj inštruktážne videá ako na to:)“ Agáta

 

Poznáte to. Hoci si ráno privstanete skôr v dobrej viere, že deň začnete efektívne, nečakaný zvrat môže spôsobiť prvý kontakt so skriňou či špeciálna požiadavka ratolesti na raňajkové menu. Ranný zhon vám tak nedovolí vyčleniť si na úpravu zovňajška požadovaný čas. A kým príde rad na vlasy, zrejme ste už jednou nohou na odchode. Ako si ich teda upraviť jednoducho, štýlovo a hlavne rýchlo?

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Sako! Je jednou z vecí, ktoré by nemalo chýbať v šatníku. Áno, možno si hovoríte, veď ja nie som kancelársky či veľmi oficiálny typ! No pozrite,…

Ak ste sa v príbehu našli a aj vás trápi deň čo deň rovnaká dilema, poradíme vám, ako si zjednodušiť ráno a dosiahnuť pritom svieži vzhľad. Vôbec nemusíte byť kaderníčka, aby ste tieto šik účesy zvládli do piatich minút.

 

Zapletené copíky podľa Olívie Palermo. Kto by chcel sledovať profil Olívie, stačí sa prekliknúť cez insta okno.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Olivia Palermo (@oliviapalermo)

Osvieženie  všedný deň či vzbudenie pozornosti počas výnimočnej udalosti. Určite sa vám to podarí s klasickým zapletaným účesom. Nabudí vás svojou hravosťou a podvedome vráti do bezstarostných detských čias. Podľahli mu mnohé hviezdy filmového plátna i biznisu. V obľube ho má i podnikateľka a módna influencerka Olívia Palermo a nepochybujeme, že si ho obľúbite aj vy.

Vytvoriť si hravé copíky je pritom jednoduché. A hoci môže účes pôsobiť zložito, nevyžaduje kadernícke zručnosti. Vo svojom inštruktážnom videu vás o tom presvedčí aj Danka. Napriek tomu, že má k účesom blízko, sama tvrdí, že je v tejto oblasti viac-menej začiatočníčka.

V rozčesaných vlasoch spravíme cestičku na stred. Vo vzdialenosti asi 2 cm od čela si väčší prameň vlasov rozdelíme na tri časti a najemno zapletáme vrkoč. Stačí ho zapliesť do polovice a postupne uvoľniť pramene, aby pôsobili objemnejším dojmom. Vôbec nevadí, ak sa vám účes rozstrapatí. Pridá mu to na sviežosti a uvoľnenosti. Takto upravený „polovrkoč“ ešte ošetrite lakom na vlasy a opatrne pripnite dozadu. To isté zopakujte aj na druhej strane a následne spojte vzadu oba pramene.

Keďže je času na úpravu účesu málo, pre čo najsviežejší efekt sme si pramene jemne natočili na prst a rozstrapatili. Takže je len na vás, či si k polovičnému pony-copíku zvolíte vyrovnané vlasy, alebo ich zladíte s jemnými vlnkami. Výhodou tohto účesu je aj elegantné zoštíhlenie tváre. Navyše pri ňom vyniknú aj vaše doplnky. Pre viac inšpirácií k účesom s vrkočmi prejdite na profil Hanky Štefulíkovej, ktorá s nimi dokáže čarovať jedna radosť.

 

Účesy pre stredne dlhé vlasy v štýle Ivanky Gáborík, kto by chcel sledovať Ivankin profil stačí sa prekliknúť cez insta okno.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ⠀Ivana Gaborik (@iversanns)

 

Aj keď o hustote a hrúbke vlasu rozhoduje genetika a matka príroda, a my so štruktúrou svojich vlasov nevieme nič zásadné urobiť, vďaka správnym trikom dokážeme s minimálnou námahou vytvoriť perfektný účes. Skvelým príkladom, ako sa dá pohrať s polodlhými vlasmi, je aj Ivanka Gáborík.

Tento článok zaujal veľa ľudí

Aj v spoločenskom živote je potrebná rovnováha. Pozrite sa, prečo sa oplatí ostať sama so sebou
4 min

Ak sa chystáte na pracovné stretnutie, inšpirujte sa elegantnou klasikou. Do rozčesaných vlasov umiestnite gumovú čelenku a jednotlivé pramene cez ňu prevliekajte po celom obvode hlavy. Čelenku tak postupným natáčaním prameňov zakryjete, a tie sa vďaka vrstveniu „nadýchajú“ do bohatého drdola. Ak navyše necháte pramienok vlasov ležérne padajúc pozdĺž tváre, nenútene tak doladíte elegantný účes.

Vlnky bez použitia kulmy a žehličky môžete dosiahnuť napríklad tak, že si mokré vlasy rozdelíte na dve rovnaké časti, pričom ich oddelíte, aby ste vedeli pracovať s jednou stranou. Skôr než začnete pracovať s vlasmi, naneste na ne sprej na vlnité vlasy, prípadne sprej s morskou soľou. Vlasy budú vďaka nemu pôsobiť chaotickým dojmom (čo aj chceme docieliť J ) a budú mať svoj objem. Podľa tohto inštruktážneho videa si dva pramene vlasov od vrchu hlavy pretočíme a postupne k nim pridávame ďalší prameň, až kým sa nám všetky vlasy „neminú“. Následne si na dve časti rozdelené copy zatočíme a vzájomne omotáme. Nakoniec ich vytvarujeme do tvaru ulity slimáka na boku hlavy a tento postup zopakujeme aj s druhou časťou vlasov. Ideálne je nechať vlasy prirodzene uschnúť, pokojne aj cez noc a ráno je účes hotový a navyše prirodzený.

 

Veríme, že vás naše riadky inšpirovali a budeme radi, ak sa nám aj vy pochválite vašimi trikmi pre rýchlu, štýlovú úpravu vlasov. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek účes, nezabúdajte na starostlivosť o vašu korunu krásy. Pretože okrem genetiky môže ich kvalitu ovplyvniť aj nesprávna životospráva, vek, hormonálne výkyvy i mechanické namáhanie.

Práve sledujete theladiescoffee.com, blog kde sa stretáva udržateľná móda, láska, bežný život a osobný rozvoj ženy.

S láskou, váš tím

The Ladies Coffee