Výrobkov, ktoré nám pomáhajú udržiavať si zdravé zuby, máme na výber v širokej ponuke. Pri ich výbere nezohľadňujeme len zloženie materiálu, ale sledujeme aj odporúčania stomatológov či referencie okolia. Pritom sa väčšina ani nezamýšľa nad tým, z čoho je zubná kefka vyrobená a čo sa s ňou stane po skončení jej „funkčného obdobia“. Potvrdzuje to aj neveselá štatistika, podľa ktorej si až 99 % užívateľov kupuje klasickú kefku vyrobenú z plastu. Takáto, žiaľ,  nemá práve najpriaznivejší vplyv na naše životné prostredie. Plastová kefka sa nedokáže v prírode rozložiť ani po tisíc rokoch. Našťastie existuje alternatíva v podobe bambusovej zubnej kefky, ktorá sa na rozdiel od plastovej rozloží už v priebehu šiestich mesiacov.

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Svieži žltý blejzer, dokonale oživil dnešný hviezdny outfit Marty. Žltý blejzer je pre optimistické ženy, čo milujú ležérnu eleganciu. Dnešnou hviezdnou inšpirátorkou je @marti_7447. Vyhľadávame a…

Bambusové kefky sú vyrobené z vysokokvalitného bambusu, o ktorom je známe, že je nenáročný na pestovanie, dokonca niektoré druhy bambusu môžu narásť aj meter za deň! Okrem toho sú antimikrobiálne a neobsahujú ani smutne preslávené BPA, ktoré môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Napriek tomu, že si „eko“ získalo nálepku vyššej ceny, aj v tomto smere sú bambusové zubné kefky cenovo porovnateľné s plastovými. Navyše si ich môžete nechať vyrobiť aj s menom alebo venovaním a dozdobiť trebárs srdiečkom.  V EcoLocco dokonca ponúkajú na výber i farbu štetiniek a s personalizovaným nápisom budete mať istotu, že kefka bude naozaj vaša a nikto z rodiny si ju nepomýli so svojou. Ak sa, naopak, rozhodnete potešiť ňou niekoho blízkeho, pokojne na ňu nechajte pripísať krátky citát či motivačný text. Aby však bol text čitateľný a písmenká dostatočne veľké, neplytvajte slovami.

Tento článok zaujal veľa ľudí

Menštruačné nohavičky ako plnohodnotná náhrada klasických vložiek.
2 min

Prečo nebyť eko a nedopriať si radosť z personalizovanej zubnej kefky? Jej kúpou potešíme nielen seba či svojich milovaných, navyše, svojou ohľaduplnosťou môžeme prispieť k menšiemu znečisťovaniu oceánov a pôdy.

Práve sledujete theladiescoffee.com, blog kde sa stretáva móda s udržateľnosťou sveta a láskou ku každodennému životu.

S láskou, váš tím

The Ladies Coffee.