Výrobkov, ktoré nám pomáhajú udržiavať si zdravé zuby, máme na výber v širokej ponuke. Pri ich výbere nezohľadňujeme len zloženie materiálu, ale sledujeme aj odporúčania stomatológov či referencie okolia. Pritom sa väčšina ani nezamýšľa nad tým, z čoho je zubná kefka vyrobená a čo sa s ňou stane po skončení jej „funkčného obdobia“. Potvrdzuje to aj neveselá štatistika, podľa ktorej si až 99 % užívateľov kupuje klasickú kefku vyrobenú z plastu. Takáto, žiaľ,  nemá práve najpriaznivejší vplyv na naše životné prostredie. Plastová kefka sa nedokáže v prírode rozložiť ani po tisíc rokoch. Našťastie existuje alternatíva v podobe bambusovej zubnej kefky, ktorá sa na rozdiel od plastovej rozloží už v priebehu šiestich mesiacov.

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Vyhľadávame a kombinujeme pre vás oblečenie z prírodných, recyklovaných alebo ekologicky a eticky výhodnejšie spracovaných materiálov, ktoré najmenej zaťažujú prírodu. Prečo? Aby príroda mohla zostať prírodou…

Bambusové kefky sú vyrobené z vysokokvalitného bambusu, o ktorom je známe, že je nenáročný na pestovanie, dokonca niektoré druhy bambusu môžu narásť aj meter za deň! Okrem toho sú antimikrobiálne a neobsahujú ani smutne preslávené BPA, ktoré môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Napriek tomu, že si „eko“ získalo nálepku vyššej ceny, aj v tomto smere sú bambusové zubné kefky cenovo porovnateľné s plastovými. Navyše si ich môžete nechať vyrobiť aj s menom alebo venovaním a dozdobiť trebárs srdiečkom.  V EcoLocco dokonca ponúkajú na výber i farbu štetiniek a s personalizovaným nápisom budete mať istotu, že kefka bude naozaj vaša a nikto z rodiny si ju nepomýli so svojou. Ak sa, naopak, rozhodnete potešiť ňou niekoho blízkeho, pokojne na ňu nechajte pripísať krátky citát či motivačný text. Aby však bol text čitateľný a písmenká dostatočne veľké, neplytvajte slovami.

Tento článok zaujal veľa ľudí

Chcete začať s cvičením? Poradíme vám, ako si z neho spraviť každodennú súčasť života.
6 min

Prečo nebyť eko a nedopriať si radosť z personalizovanej zubnej kefky? Jej kúpou potešíme nielen seba či svojich milovaných, navyše, svojou ohľaduplnosťou môžeme prispieť k menšiemu znečisťovaniu oceánov a pôdy.

Práve sledujete theladiescoffee.com, blog kde sa stretáva móda s udržateľnosťou sveta a láskou ku každodennému životu.

S láskou, váš tím

The Ladies Coffee.