Menštruácia je prirodzenou súčasťou života ženy. V prípade, že sa na tento proces budeme vedieť pozrieť ako na dar, ktorý nám pomáha čistiť telo od nepotrebných látok, nemusí byť pre nás záťažou. Štatisticky priemerne žena minie 12 až 16 kusov vložiek či tampónov rôznych veľkostí. Vedeli ste však, že trvá až 500 rokov, než sa tieto hygienické potreby úplne rozložia?

Menštruujeme každý mesiac. Za život tak minieme v priemere 11 tisíc kusov menštruačných pomôcok. Prekvapené? A to nevravíme o tom, že nejedna z nás sa svojich použitých tampónov rozhodne zbaviť vhodením do záchoda. Takto sa dostanú do riek a oceánov, kde ohrozujú vodné živočíchy. Jednorazové vložky a tampóny sú síce pohodlným riešením, zároveň sa však stávajú ekologickou pohromou.

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Vyhľadávame a kombinujeme pre vás oblečenie z prírodných, recyklovaných alebo ekologicky a eticky výhodnejšie spracovaných materiálov, ktoré najmenej zaťažujú prírodu. Prečo? Aby príroda mohla zostať prírodou…

Alternatívnym riešením môžu byť aj menštruačné kalíšky, no ak nie sú zrovna to, po čom túžite, riešením sa môžu stať menštruačné nohavičky. Od tých obyčajných sa na prvý pohľad v ničom nelíšia. Rozdiel však spočíva v špeciálnej savej vrstve, ktorá bráni pretekaniu a dokáže vás ochrániť počas celej doby menštruácie.

 

Menštruačné nohavičky Snuggs majú minimalistický dizajn. Pohodlne sa nosia, pričom sa tvarovo prispôsobujú intenzite krvácania. Ich vysoká absorpčná vrstva je napriek minimálnej hrúbke porovnateľná s tromi bežnými vložkami, pričom ich nepriepustná membrána dosahuje úroveň až 20.000 MM. Preto si ich stačí meniť raz za 8 až 12 hodín, po použití opláchnuť a následne vyprať bez aviváže.

V porovnaní s bežnými vložkami či tampónmi majú minimálny ekologický dopad, keďže ich životnosť sa odhaduje minimálne na  2 roky. Ich antibakteriálna strieborná ochrana zabraňuje množeniu baktérií a následnému zápachu. Neobsahujú chemikálie a sú antiseptické. Potešia tak ženy trpiace alergiami, častými zápalmi či kvasinkovými infekciami.

Tento článok zaujal veľa ľudí

Chcete začať s cvičením? Poradíme vám, ako si z neho spraviť každodennú súčasť života.
6 min

Nehovoríme, že hneď teraz si musíte nakúpiť nohavičky a všetky vaše vložky, ktoré máte v zásobe, vyhoďte. Snažte sa však o tejto alternatíve porozmýšľať ako o kroku, ktorý je dôležitý pre vaše zdravie, ako aj pre zdravie planéty. No, určite stojí za to vyskúšať ich. Ja som im dala šancu, hoci, priznám sa, s malou dušičkou a veľkými pochybnosťami. Teraz ich však používam ako doplnok ku klasickým vložkám. A mám radosť z toho kroku v pred.

S láskou, váš tím

The Ladies Coffee.