Čo s načatými prázdninami? Dáme vám 6 tipov, kam s deťmi na Slovensku

Leto je v plnom prúde a vy zatiaľ nemáte plány na víkend? Zažite výlet v nádhernej prírode a spoznajte krásy Slovenska, ktoré sa oplatí vidieť. Okrem toho, že odhalíte čaro nepoznaného, prežijete so svojou rodinou príjemne strávený čas. Prinášame vám tipy na výlety, ktoré vaše ratolesti potešia a tak trochu i unavia 🙂

 

Zvieratá, šport i víno  na západnom Slovensku

Iba 30 minút od Bratislavy vás privíta Ekopark Relax v Čiernej vode, ktorého zelená plocha ponúka možnosti pre šport či rybolov. Na svoje si prídu partie, ktoré si budú môcť prenajať altánok alebo ohnisko. Keďže v Ekoparku žije viac než 40 druhov zvierat, toto miesto pravidelne navštevuje aj blogerka Petra s rodinou. Jej deti sa najviac tešili zo srnky, veľkého moriaka, pštrosov či z huňatej ovce s „trendy“ rohmi.

Trochu viac na západ sa oplatí ísť navštíviť Smolenice, ktoré vám okrem svojej dominanty Smolenického zámku ponúknu aj návštevu jaskyne Driny. Súčasne môžete využiť zaujímavé turistické chodníky či cyklotrasy a vyšliapať si to na najvyšší vrch Malých Karpát, Záruby. Ak navyše patríte k milovníkom dobrého vína, vedzte, že práve v Smoleniciach sa končí aj Malokarpatská vínna cesta.

 

Turistika, skanzen či animátori na strednom Slovensku

Dopriať si menšiu turistiku, navštíviť pritom hrady a spoznať kus histórie môžete i v prostredí Malej Fatry. Rozhodne nevynechajte Valčiansku dolinu, ktorú obľubuje i mama – blogerka Silvia Škultéty. Tá so svojou rodinkou rada navštevuje tamojšie lyžiarske stredisko i uprostred leta, kde k spokojnosti unaví svoje deti na mini zip-line dráhe či gigantickej trampolíne.

Určite sa sem oplatí prísť na niekoľko nocí a navštíviť i Múzeum slovenskej dediny či partizánske bunkre. Skanzen vašim deťom prezradí, ako sa kedysi žilo v regióne Oravy, Turca, Liptova a Kysúc, ale i to, aké jedlá jedli naši predkovia na prelome 19. a 20. storočia.

Nemenej lákavou destináciou je aj Chránená krajinná oblasť Štiavnické vrchy. Štiavnica je jednou z mojich srdcoviek, ak ju navštívite, rozhodne nevynechajte návštevu Kalvárie a známu Banku lásky. Taktiež sa oplatí zvážiť  výstup na Sitno či návštevu Kamenného mora, po ktorom vám padne vhod osvieženie vo Vodnom raji v obci Vyhne. Môžete sa tam aj ubytovať v baby-friendly hoteli Sitno, z ktorého však vaše deti na ďalšie „obzerance“ už tak ľahko nedostanete. Pri odchode stojí za to zastaviť sa kúsok od Krupiny a pokochať sa výhľadom z najstaršej rozhľadne na Slovensku. Vartovka zo 16. storočia vám tak ponúkne nezabudnuteľný výhľad na Štiavnické vrchy či Krupinskú planinu, ktoré budete mať ako na dlani.

 

Stromy, voda a mokrade na východnom Slovensku

Keď dorazíte do Belianskych Tatier, určite sa choďte prejsť do Bachledky. Jej Chodník korunami stromov sa teší mimoriadnej obľube turistov, keďže okrem vyhliadkovej veže ponúka i možnosť skrátiť si cestu z nej po tobogane. Túto turistickú atrakciu si môžete užiť stredne náročnou prechádzkou, alebo sa na ňu vyviezť lanovkou. Tatry má rada i lekárka a mamina Alexandra, ktorá ich nevynechala ani v čase korony.

Novinkou, o ktorú sa len nedávno podelila i trojnásobná mamina Majka, je náučný chodník vodným prostredím v Oboríne, na dolnom Zemplíne. Drevenú zážitkovú cestičku vybudovala obec na mŕtvom ramene Laborca. Pripravte sa na výdatné kvákanie žiab, pobehujúce veveričky či prechádzku po mokradiach. Nájdete tu i rozhľadňu, ktorá poskytne výhľad na voľne žijúce vtáctvo, a keď si so sebou vezmete bicykle, budete mať k dispozícii viac než 11 km cyklotrás.

PS: Moja fotka je zo Štiavnice, z Kalvárie. Je to krásne miesto, určite odporúčam, len si nesmiete zabudnúť nosič pre malého nezbedníka. Lebo to môže trvať aj veeeľmi dlho:)

 

Veríme, že sa nám podarilo navnadiť vás, aby ste si obuli túlavé topánky, urobili čosi pre svoju postavu a pohladili svoju dušu . Očarujúcich miest je na Slovensku viac než dosť. Garantujeme vám, že si nebudete vedieť vybrať, kam skôr . Či už vás láka turistika, cyklistika alebo návšteva pamiatok, prídete si u nás doma na svoje!

 

Práve sledujete theladiescoffee.com, blog kde sa stretáva móda s udržateľnosťou sveta a láskou ku každodennému životu.

 

S láskou
The Ladies Coffee. 🙂

fotto: https://unsplash.com/photos/J5DIOISkDko