„Keď som zbadala značku ECOALF na instagrame, rozžiarili sa mi oči. Je to móda, ktorá lahodí oku aj prírode. Na ich stránke nájdete modely od ležérnej elegancie až po športovú verziu. Sú pre mňa jednou z topiek z udržateľných značiek. V závere článku nájdete moje tipy od tejto značky. Teraz vám bližšie porozpráva Monika, prečo ma tak táto značka chytila za srdce.  Čítajte, udržateľnosť je krásna. :)“ Agáta

Módny biznis je považovaný za jedného z najväčších priemyselných znečisťovateľov. Rýchlo sa meniace trendy si totiž vyžadujú vysokú spotrebu prírodných zdrojov či energie a podpisujú sa pod nemalú produkciu emisií.

Udržateľnosť, zodpovednosť a možnosti recyklácie tak v roku 2009 viedli Javiera Goyenecha k založeniu značky Ecoalf. K jej názvu i k samotnému konceptu ho pritom inšpirovalo narodenie jeho dvoch synov Alfreda a Alvara, pri ktorých si uvedomil negatívne dopady odevného priemyslu na planétu. Nečakajme preto nadprodukciu, ktorá vyčerpáva obmedzené prírodné zdroje. Poteší nás nadčasový dizajn a originálny nápad, ktorý si veľmi radi oblečieme.

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Vyhľadávame a kombinujeme pre vás oblečenie z prírodných, recyklovaných alebo ekologicky a eticky výhodnejšie spracovaných materiálov, ktoré najmenej zaťažujú prírodu. Prečo? Aby príroda mohla zostať prírodou…

Originalita použitých materiálov

Už štyri roky po svojom založení predstavil Ecoalf prvé flip-flopy vyrobené z použitých pneumatík. Vďaka fixovaniu vzduchových častíc tlakom a teplom nemuseli pri výrobe použiť žiadne lepidlo, za čo spoločnosť získala cenu za inováciu. O dva roky neskôr zas s pomocou španielskej šperkárky Helen Rohner vytvorili kolekciu šperkov, opäť vyrobenú zo 100 % recyklovaných materiálov.

Rukopis značky Ecoalf však nájdeme aj na odevoch zamestnancov Swatch. Sú vyrobené zo 40.807 recyklovaných plastových fliaš a zvyškov bavlny, ktorej využitím ušetrili viac ako 30 miliónov litrov vody. Dizajnéri sa nevyhli ani obľúbenej káve, keď sa svojimi výrobkami z recyklovanej kávovej usadeniny dostali až na pulty kaviarní Starbucks.

V roku 2017 reprezentačne obliekli aj galícijský futbalový klub, ktorý ako prvý klub na svete nosil športový odev z recyklovaného odpadu nájdeného na dne mora. Ešte ďalej zašli, keď na výrobu ikonických členkových tenisiek z kože použili inovatívnu textíliu z listov ananása. Výrobou „vegánskych“ tenisiek tak predídu vzniku 13 miliónov ton takéhoto odpadu ročne.  V súčasnosti vyvíja Ecoalf novú technológiu, ktorá vyčistí vzduch a eliminuje baktérie, zatiaľ čo my budeme nosiť ich produkty.

Tento článok zaujal veľa ľudí

Chcete začať s cvičením? Poradíme vám, ako si z neho spraviť každodennú súčasť života.
6 min

Filozofia, ktorá prepíše odevnú históriu

Okrem používania recyklovaných materiálov je krédom značky aj snaha o preformulovanie nezmyselných sezónnych vzorcov. Jarné modely by sa tak nemali predávať už uprostred zimy či zimné uprostred jesene. Ecoalf sa o to snaží prostredníctvom partnerstva so všetkými zainteresovanými stranami z oblasti módy – od veľkoobchodníkov, cez tvorcov značiek, až po organizátorov módnych prehliadok.

Moje sľúbené tipy od ECOALF.

1 Červená bunda  2 Basic tričko“ There is no planet B“ 3 Yogy leginy

4 béžový cardigan  5 biele tenisky6 béžové tenisky7 kabát – trench taupo

Práve sledujete theladiescoffee.com, blog kde sa stretáva móda s udržateľnosťou sveta a láskou ku každodennému životu.

S láskou, váš tím

The Ladies Coffee.