Vynikajúca kombinácia chutí, ktorá vám po ochutnaní vyčarí úsmev na tvári. Tento úžasný recept sme pre vás našli na blogu Stvory z kuchyne. Tí čo milujete cestoviny na rôzne spôsoby si určite prídete na svoje, tak isto ako aj ja. Omáčka z avokádovo – špenátovým pestom je veľmi chutná a rýchlo pripravená. Ďakujem za tip, už ho máme zapísaný v našej kuchárke The Ladies Coffee.

Ingrediencie

Cestoviny
200 g hladkej múky
2 vajíčka
štipka soli
olivový ole

Omáčka
1 avokádo
šťava z ½ citróna
hrsť mladého špenátu
4 PL parmezánu
hrsť vlašských orechov
2 PL olivového oleja
soľ

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Vyhľadávame a kombinujeme pre vás oblečenie z prírodných, recyklovaných alebo ekologicky a eticky výhodnejšie spracovaných materiálov, ktoré najmenej zaťažujú prírodu. Prečo? Aby príroda mohla zostať prírodou…

Dozdobenie cestovín

300 g čerstvého lososa
olivový olej
soľ
píniové oriešky
parmezán
kôpor

Postup

Ako prvé si pripravíme domáce cestoviny. Z múky, vajíčok a soli vymiesime cesto, ktoré by malo byť pružné. Ak je cesto drobivé pridajte olivový olej, naopak ak sa cesto lepí na prsty, pridajte múku. Cesto zabalíme do potravinárskej fólie a necháme odpočívať 30 minút.

Po odležaní cesta si vyvaľkáme na pomúčenej doske z cesta čo najtenší obdlžík. Ak máte strojček na cestoviny použite ten. Následne si cesto krájame na tenké cestoviny požadovanej hrúbky a ukladáme na pomúčený tanier.

Omáčku si pripravíme jednoducho. Všetky suroviny vložíme do mixéra a rozmixujeme na jemno. Pre dochutenie môžete pridať viac soli alebo citróna, prípadne 1 strúčik cesnaku.

Lososa si nakrájame na kocky, potrieme olivovým olejom a osolíme. Na kvapke olivového oleja opečieme do šťavnata. Dávame pozor, aby sa losos príliš nespiekol a ostal príjemne šťavnatý. Odložíme bokom.

Cestoviny uvaríme v osolenej vode al dente. Dávame pozor, pretože čerstvé cestoviny sa varia oveľa rýchlejšie ako sušené kupované cestoviny. Odoberieme si bokom 2 PL vody z cestovín. Uvarené cestoviny scedíme a premiestnime do misky. Pridáme omáčku, ktorú zriedime vodou z cestovín a premiešame. Rozdelíme do tanierov, pridáme lososa, posypeme parmezánom, orieškami a dozdobíme kôprom.

V prípade, že vás tento recept zaujal u @stvoryzkuchyne na instagrame, nájdete plno podobných chutných receptov, sledovať ju môžete tu:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stvory z Kuchyne (@stvoryzkuchyne)

Zvykli sme si, že jedlo je úplnou samozrejmosťou a konzumujeme ho bez vďačnosti . Práve pre to vám vždy pod recept napíšeme účinky niektorých  použitých ingrediencií. 

Avokádo

– avokádo má protizápalové účinky
– avokádo má nízky obsah cukrov a nízky glykemický index
– znižuje riziko infarktu a zlyhania obličiek
-znižuje celkovú hladinu cholesterolu