Viem, že ste u mňa zvyknuté na články zo sveta módy, ale keďže okrem stylistky som aj mamina, manželka a tak trochu aj domáca gazdinka, rozhodla som sa vám pripraviť článok o jesenno – zimných dekoráciach, ktoré patria medzi moje obľúbené činnosti. Vlastne ma k tomu nakopla moja kamarátka, ktorá z nich bola unesená. A ešte keď som jej k tomu povedala, že takáto dekorácia mi vydrží až do jari… Aspoň u nás doma sa táto moja metóda osvedčila minulý rok. Teda nie tak úplne moja, mám ju od svojej babky. 😊 Hlavne ide o lacnú, peknú a estetickú výzdobu.
Vo všeobecnosti o vresoch /na obrázku fialovo a bielo kvitnúce kvetiny/ je známe, že kvitnú drobnými zvončekovitými kvetmi od konca leta do neskorej jesene, no listy na kríkoch ostávajú aj počas celého roka. V zime vedia zmeniť farbu na bronzovofialovú, ale stále ostávajú ozdobou v čase, keď už kvety nekvitnú… Ja k nim do kvetináčov občas niečo dokombinujem, ako aj dnes…

Prečo lacnú? /Ako na to?/
Miesto drahých mrazuvzdorných kvetináčov používam klasické plastové základné kvetináče, ktoré obalým do vrecoviny /jedno vrecko cca 2,5€/ a previažem motúzom. Základ je pod vrecovinu dať polystyrén, ktorý nedovolí mrazu tak skoro preniknúť. Dávam ho z každej strany / zo spodu aj z bokov/. Vyrábam ich na okná, čiže v podlhovastých kvetináčoch, ale aj v okrúhlych, ktoré sú vhodné pred dvere, na záhradný stôl a vlastne všade kam uznáte za vhodné.
Dúfam, že som vás aspoň trošku inšpirovala, ak nie… kľudne prekliknite na módu. Vlastne by som sa vás aj chcela spýtať, či vás zaujímajú aj takéto články, z mojej domácnosti alebo vyslovene máte radi len tie o módnych tipoch.
Úžívajte víkend.

Vaša

Agáta