A pre čo nie? Cvikla – červená repa  je výborná na čistenie krvy, pečene, obličiek a k tomu aktivuje tvorbu červených krviniek. Aaaa, dámy pozor! Z pohľadu alternatívnej medicíny je cenným omladzujúcim prostriedkom. Ak ste s jej konzumáciou mali doteraz problém, skúste túto pomazánku u nás ju jedia aj deti:) A návštevy sa jej tešia.

Potrebujeme:
– 2 väčšie cvikle
-150g lučina
-2PL parmezánu
-mletá rasca
-soľ
– citrón
– kto má rád tak aj cesnak (ja ho dávam)

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Vyhľadávame a kombinujeme pre vás oblečenie z prírodných, recyklovaných alebo ekologicky a eticky výhodnejšie spracovaných materiálov, ktoré najmenej zaťažujú prírodu. Prečo? Aby príroda mohla zostať prírodou…

Postup: Uvaríme 2 cvikle, necháme mierne vychladnúť, dáme do mixéra spolu s ostatnými ingredienciami a podávame s teplými hriankami.PS: Kto má rád hutné pomazánky cviklu nastrúhajte na strúhadle

Týmto receptom nás inšpirovala megy.hlavackova, sledovať ju môžete tu na jej instagramovom účte. Ďakujem za inšpiráciu:)

Červená repa-  obsahuje dôležité minerálne látky ako draslík, horčík, železo, jód, mangán, zinok a má aj vysoký obsah vitamínov C a E.

Svojím zložením šťava z červenej repy upravuje funkciu pečene a prispieva k odstráneniu pečeňových toxínov. Reguluje zápchu a črevné problémy, redukciu zvýšeného krvného tlaku.  Má protinádorové účinky a priaznivo pôsobí na imunitný systém.

Keďže je repa bohatá na draslík a horčík  je vhodná pri ateroskleróze, vysokom tlaku, pri chorobách srdca a krvného obehu. Má veľmi vysoký obsah železa – najviac zo zelenín, tiež medi, takže je užitočná pre tvorbu krvi.

! Má omladzujúce účinky– ktoré zabezpečuje kombinácia kremíku a kyseliny listovej. Viac o červenej repe sa môžete dočítať TU.

 

Práve sledujete theladiescoffee.com, blog kde sa stretáva móda s udržateľnosťou sveta a láskou ku každodennému životu.

S láskou, váš tím

The Ladies Coffee.