Domáca bylinná zmes na čistenie pečene, obličiek (ľadvín) a slinivky (pankreasu).  Najlepšie 2krát do roka- na jar (TERAZ je ten správny čas) a jeseň.

Bylinky sú pre mňa darom Zeme, ktorá je našou súčasťou. Stačí si uvedomiť, že nám dáva život – potrebnú energiu – stravu. Bylinkári tu boli, sú a budú. Nie je to nijaké šarlatánstvo, akoby niektorí povedali, je to naša prirodzená podpora- obranyschopnosť, len sme na to akosi v hluku dnešného života zabudli. My si tento čistiaci čaj robievame 2x do roka. Prípadne keď cítim, že na nás niečo lezie😊. Cítim sa po ňom doslova ako znovuzrodená. Kombinácia týchto byliniek podporuje čistenie pečene, obličiek (ľadviny) a pankreasu (slinivky). Samozrejme nie je to z mojej hlavy, no o dobré veci sa treba podeliť. Recept mám od svojej obľúbenej liečiteľky- bylinkárky a doktorky Evy Moučkovej. Úžasná pani.

Teda nie osobne,  ale prostredníctvom youtubu. Bože, ďakujem za súčasnú dobu a tieto vymoženosti. Jej základnou radou je, aby ľudia žili striedmo, jedli jednoduché jedlá, ako napríklad pohánku, pšeno a sezónu zeleninu. Obmedzili konzumáciu masa, najmä bravčové a hovädzie ( na túto tému inokedy, chcelo by to osobitný článok😊), nezabúdali na ryby a dodržiavali pitný režim. Aké jednoduché, že? A pritom občas tak zložité.

Tak poďme na to, čo potrebujeme na čistiacu bylinnú zmes (zmes pre 2 osoby):

1 malá lyžička zarovno – majoránka, rasca, fenikel, tymián a 1 bobkov list

Postup:

¾ litra vody (pre 2 osoby)- dať zovrieť, pridať bylinky, nechať na najmenšom plameni, variť 7 min. Piť vlažné počas dňa – 3 týždne (na jar a jeseň)

 

S láskou

              Agáta.

Práve sledujete theladiescoffee.com, miesto kde sa stretáva bežný život,

móda s udržateľnosťou sveta a láskou k životu.

 

hlavný obrázok: www.unsplash.com