„Keď ma oslovili dievčatá z www.noavreckovky.sk Mary a Naďa, popravde som ich ešte nepoznala. Hneď som zamierila na ich web. Waaau, to bola moja prvá reakcia. Nádherná a zároveň vtipná idea s bavlnenými vreckovkami! Toto dokázali maminy! V mojej kabelke si už našli miesto, zatiaľ v podobe utierky na okuliare a utierky pre Lea (2roky), keďže soplík sme už dlho nemali, ďakujeeem. :)“ Agáta 

PS: na Instagrame dnes večer spúšťam súťaž o tieto vreckovky v krásnom balení 🙂 Insta okno TU.

Zdá sa vám, že bavlnené vreckovky sú už len pre pamätníkov? Časy, kedy boli papierové vreckovky v spoločnosti neprípustné, sú síce prekonané, bavlna sa však vo forme vreckoviek hlási o slovo znova. Aj z pohľadu ekológie. A tak je na mieste len otázka, či vymeníme pohodlie papiera za komfort bavlny a aj touto malou formou sa priblížime k prírode, ktorú môže hoci aj menšia nádcha člena našej domácnosti riadne zaťažiť.

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Vyhľadávame a kombinujeme pre vás oblečenie z prírodných, recyklovaných alebo ekologicky a eticky výhodnejšie spracovaných materiálov, ktoré najmenej zaťažujú prírodu. Prečo? Aby príroda mohla zostať prírodou…

Ako malé dievča som svoj prvý kontakt so žehličkou zažila práve pri bavlnených vreckovkách. Neskôr ich „zdedili“ aj moje deti, ktoré si z nich v útlom veku spravili rituál pri zaspávaní. V súčasnosti sa mi opäť vrátili do kabelky a neviem si ich vynachváliť. A hoci by sa mohlo zdať, že ekológia, ktorou sa v prípade bavlnených vreckoviek argumentuje, hrá skôr v prospech papiera, opak je pravdou.

Bavlna je síce náročná na spotrebu vody, no jej opakovaným použitím sa tento nevýhodný pomer mení v jej prednosť. Bavlnenú vreckovku vieme použiť až 520-krát. Nepomer udrie do očí, keď si vedľa jednej bavlnenej vreckovky položíte desať plných balení papierových vreckoviek. Tie sa navyše nedajú recyklovať, takže končia v komunálnom odpade. A spolu s nimi aj veľké množstvo bielidiel, chemikálií a zmäkčovačov, ktoré sa na výrobu voňavej bielej papierovej vreckovky použili.

Tento článok zaujal veľa ľudí

Chcete začať s cvičením? Poradíme vám, ako si z neho spraviť každodennú súčasť života.
6 min

A tak sa bavlnené vreckovky NOA stali mojou súčasťou. Hrdo ich vytiahnem, kde len môžem a navyše nimi podporím aj domácich producentov. Nemusím byť prechladnutá, ani ma nemusí chytať plač. Poslúžia mi aj keď si potrebujem preleštiť okuliare či pred podaním rúk utrieť spotené dlane. A keď už raz pri nádche fúkam, tak poriadne J . V porovnaní s papierovými vreckovkami sa neroztrhnú a navyše je kvalitná 100 % bavlna šetrná aj k môjmu nosu. Z ich originality a vtipných textov sa navyše môžem tešiť donekonečna. Môj jediný problém je ten, že neviem, ktorú si najbližšie vyberiem. Ktorá bude vaším favoritom??

 

Práve sledujete theladiescoffee.com, blog kde sa stretáva móda s udržateľnosťou sveta a láskou ku každodennému životu.

S láskou, váš tím

The Ladies Coffee.