„Keď ma oslovili dievčatá z www.noavreckovky.sk Mary a Naďa, popravde som ich ešte nepoznala. Hneď som zamierila na ich web. Waaau, to bola moja prvá reakcia. Nádherná a zároveň vtipná idea s bavlnenými vreckovkami! Toto dokázali maminy! V mojej kabelke si už našli miesto, zatiaľ v podobe utierky na okuliare a utierky pre Lea (2roky), keďže soplík sme už dlho nemali, ďakujeeem. :)“ Agáta 

PS: na Instagrame dnes večer spúšťam súťaž o tieto vreckovky v krásnom balení 🙂 Insta okno TU.

Zdá sa vám, že bavlnené vreckovky sú už len pre pamätníkov? Časy, kedy boli papierové vreckovky v spoločnosti neprípustné, sú síce prekonané, bavlna sa však vo forme vreckoviek hlási o slovo znova. Aj z pohľadu ekológie. A tak je na mieste len otázka, či vymeníme pohodlie papiera za komfort bavlny a aj touto malou formou sa priblížime k prírode, ktorú môže hoci aj menšia nádcha člena našej domácnosti riadne zaťažiť.

Tento outfit zaujal veľa ľudí

Pre minimalistky so zmyslom pre detail. Dnešným detailom je náramok z Miriam jaspisu, ktorý zladí všetko dohromady. Len pre zaujímavosť si skúste zakryť náramok a pravdepodobne…

Ako malé dievča som svoj prvý kontakt so žehličkou zažila práve pri bavlnených vreckovkách. Neskôr ich „zdedili“ aj moje deti, ktoré si z nich v útlom veku spravili rituál pri zaspávaní. V súčasnosti sa mi opäť vrátili do kabelky a neviem si ich vynachváliť. A hoci by sa mohlo zdať, že ekológia, ktorou sa v prípade bavlnených vreckoviek argumentuje, hrá skôr v prospech papiera, opak je pravdou.

Bavlna je síce náročná na spotrebu vody, no jej opakovaným použitím sa tento nevýhodný pomer mení v jej prednosť. Bavlnenú vreckovku vieme použiť až 520-krát. Nepomer udrie do očí, keď si vedľa jednej bavlnenej vreckovky položíte desať plných balení papierových vreckoviek. Tie sa navyše nedajú recyklovať, takže končia v komunálnom odpade. A spolu s nimi aj veľké množstvo bielidiel, chemikálií a zmäkčovačov, ktoré sa na výrobu voňavej bielej papierovej vreckovky použili.

Tento článok zaujal veľa ľudí

1 letné šaty na 3 jesenné spôsoby
2 min

A tak sa bavlnené vreckovky NOA stali mojou súčasťou. Hrdo ich vytiahnem, kde len môžem a navyše nimi podporím aj domácich producentov. Nemusím byť prechladnutá, ani ma nemusí chytať plač. Poslúžia mi aj keď si potrebujem preleštiť okuliare či pred podaním rúk utrieť spotené dlane. A keď už raz pri nádche fúkam, tak poriadne J . V porovnaní s papierovými vreckovkami sa neroztrhnú a navyše je kvalitná 100 % bavlna šetrná aj k môjmu nosu. Z ich originality a vtipných textov sa navyše môžem tešiť donekonečna. Môj jediný problém je ten, že neviem, ktorú si najbližšie vyberiem. Ktorá bude vaším favoritom??

 

Práve sledujete theladiescoffee.com, blog kde sa stretáva móda s udržateľnosťou sveta a láskou ku každodennému životu.

S láskou, váš tím

The Ladies Coffee.